کفش
کفش

کفش

پای آدم دارای استخوان‌های بیشتری نسبت به هر اندام دیگری از بدن می‌باشد و در برابر خطرهای محیطی همچون سنگ‌های تیز و زمین داغ آسیب‌پذیر است که کفش در برابر این آسیب‌ها از پا محافظت می‌کند از این رو به پای آنسان قلب دوم نیز گفته می شود به همین دلیل طراحی کفش‌ها در درازای زمان و از فرهنگ به فرهنگ تفاوت بسیاری داشته، که ظاهر آن در اصل با کارکرد آن بستگی داشته است.کفش‌های امروزی در شیوه، پیچیدگی و هزینه تفاوت گسترده‌ای دارند.امروزه در طراحی کفش‌ها جنبهٔ آراستگی آن نیز در نظر گرفته می‌شود.

امروزه صنعت ساخت کفش بیشتر به یک علم شبیه استا تا یک شغل یا کسب و کار چون اهمیت این محصول در نتیجه خیلی از کارها تاثیر مستقیم دارد به عنوان مثال کفش های یک ورزشگاه در رشته وزنه برداری کاملا متفاوت است با کفش های یک کشتی گیر یا فوتبالیست و اگر مثال رو عوض کنیم و از جامعه ی اجتماعی بخواهیم مثال بزنیم باید بگویم که کفش های یک استاد دانشگاه با یک دانشجو متفاوت است.البته تفاوت در شغل و حیطه ی کاری تنها فاکتور برای متفاوت بودن کفش های نیست و حتی سن هم می تواند دخیل باشد.

تاریخچه کفش

نزدیک به پنج هزار سال پیش، مصریها چیزهایی شبیه کفش ساخته بودند. البته بهتر است به آنها بگوییم پوشینه پا، نه کفش. از کفشهای مصری های قدیم می شود طرز زندگی و طبقات اجتماعی در آن زمان را فهمید. تمدن ایران، یونان و رم پوشینه های دیگری درست کردند که نشان دهنده طبقه اجتماعی فرد و میزان قدرت او بود. نام بسیاری از این پوشینه ها هنوز هم استفاده می شود، مثل سندلیوم که الان به آن صندل می گویند. در قرن چهارم و پنجم میلادی امپراتوری روم به بیزانس منتقل شد. کم کم تفکرات مسیحی روی کفشها تاثیر گذاشت چون مسیحی ها اعتقاد داشتند کفش باید کاملاً پوشاننده باشد به همین دلیل کفشها در مغرب زمین ازحالت صندل به شکل روبسته درآمد.

تاناکورای مهاباد

کفش‌های معتبر تاناکورای مهاباد

تاناکورای مهاباد طیف گسترده‌ای از کفش‌ها، برای استفاده روزمره و عمومی و یا رسمی افراد مختلف منتشر کرده است.این کفش‌ها اغلب دارای زیره‌ای ضخیم و رویه‌ای نرم تر از جنس چرم و یا مصنوعات مشابه چرم هستند،ممکن است رویه کفش کاملاً پوشیده و یا نیمه پوشیده و دارای منفذ باشد به گونه‌ای که پاها از درون کفش دیده شود.

انواع برندهای معتبری که در تاناکورای مهاباد می توان به آن اشاره کرد شامل عبارتند از:

 

Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/shose/
Twitter
Pinterest
Instagram