اورجینال
منظور از کفش اورجینال چیست؟

کفش اورجینال
کفش اورجینال

منظور از کفش اورجینال چیست؟

حتما تاحالا از دوستان خود شنیده اید که کتونی که من می پوشم اورجینال هستن، وشما از خودتان پرسیده اید که اوجینال یعنی چی؟ اورجینال (original) در زبان لاتین به معنی اصل بودن است. منظور از این که فلان کالا اورجینال هستش این است که توسط خود اون کمپانی اصلی ساخته شده یا بر ساخت آن نظارت کامل دارد و شرکت های کوچک تر برای فروش محصولات خود از مارک آن محصول استفاده نکرده است.

 

چگونه بفهمیم که کفش اروجینال است؟

کفش های اورجینال ۱۰۰% دارای کد هستش که ان را آرتیکل می خوانند ، آتیکل کد نقش شناسنامه کفش را دارد و با سرچ آن باید عکس های آن بییاد که در سایت های معتبر به فروش میرسد.از نشانه های دیگر کفش اورجینال وزن و طراحی حرفه ای آن هستش. اینو رو یادتون باشه که کفش اورجینال بو نمی گیرد و کفی آن ترک بر نمی دارد راستی یادم رفت اینو رو بهتون بگم مواردی که آلان خدمتتون گفتم مربوط به کفش هستش و نمیشه توسط فروشنده دست کاری بشه اما بعضی از فروشندگان با خرید کارتون اورجینال کفش فیک (کپی ، بدل) برا به قیمت کفش اورجینال می فروشند.

کارتون کفش در اورجینال بودن آن هیچ اهمیتی ندارد . یعنی نمیشه گفت چون کارتون کفش اورجینال هستش حتما کفش هم اورجینال هستش و اگر کفش کارتون نداشت حتما فیک هستش آخه بعضی ها فکر می کنن خیلی تیز هستن و می تونن سر مردم کلاه بزارن.سوزن هم فکر می کرد خیلی تیزه که نخ رفت توش ….. 🙂

 

اگر کفش اورجینال است چرا چین آن را می سازه ؟

گاه ممکن است که کمپانی ها برای کاهش هزینه های تولید محصول خود از روش های دیگری استفاده  کند.یکی از این روش ها سفارش محصول خود و ساخت ان در چین و تایلند و اندونزی است .به دلیل اینکه دست مزدکارگران بسیار ارزان تر است این کمپانی ها محصولات خود را در این کشور ها میسازد و کد مخصوص خود را بر روی محصول میزند تا به کاربران اطمینان خاطر دهد که این محصول به سفارش این کمپانی در فلان کشور ساخته شده.

نکته جالب اینجاست که گاه به دلیل تنظیم بازار فروش مدل های دیگر از یک نوع کفش وارد میشود و هر کدام دارای تغییرات جزئی هستن و آرتیکل مخصوص خود را دارد. چین شاید ان محصول را بسازد اما زیر نظر برند اصلی ساخته شود و حتما یاد دارای فاکتور های باشد که برند اصلی آن را تعیین کرده است در غیر این صورت مورد تایید برند نبوده و آرتیکل کد به آن تعلق نمی گیرد.

 

راهنمای انتخاب سایز

Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/original/
Twitter
Pinterest
Instagram