مقایسه برند نایک و آدیداس
مقایسه برند نایک و برند آدیداس

مقایسه برند نایک و برند آدیداس
برند نایک و برند آدیداس

 

 

معرفی برند نایک

نایک یک برند بسیار محبوب که تلفظ آمریکایی آن نایکی می‌باشد و در زبان‌های غیر آمریکایی معمولاً نایک رایج است،لوگو مربوط به برند نایک یکی از معروفترین لوگوهای دنیاست و شاید کمتر کسی باشد که بادیدن این علامت به یاد برند نایک نیوفتد.نایک در دنیا به “JUST DO IT !” معروف است و سوپراستارهای زیادی مانند Michael Jordan, LeBron James, Andre Agassi, Shane Warne, Maria Sharapova, Venus و Serena Williams از این برند استفاده می کنند. معرفی برند نایک

 

معرفی برند آدیداس

برند آدیداس : موفقیت شرکت ادیداس مدیون تفکر مؤسس این کمپانی است. آدولف آدی داسلر «Adolf Adi Dassler» عضو نیروی ارتش در جنگ جهانی اول بود. پس از اتمام جنگ، تولید کفش را با وجود مواد اولیه کم و با ذهنیت تولید بهترین و مناسب‌ترین کفش‌ها برای ورزشکاران آغاز کرد.

آدی داسلر سعی کرد که از طراحان باسلیقه و حرفه ای لباس استفاده کند. کیفیت و زیبایی همیشه شعار او و همکارانش بود . در سال 1972 آدی و همکارانش به این نتیجه رسیدند که تغییری را در لوگوی آدیداس انجام دهند. چون همان سال مسابقات المپیک در شهر مونیخ برگزار می شد، آنها از المپیک ایده گرفتند. در این لوگوی جدید سه برگ – که نشانه سه قاره شرکت کننده در المپیک بود – در کنار هم قرار گرفتند. سه خط نیز در پایین این برگها عبور می کرد.» معرفی برند آدیداس

نایکآدیداس
محبوبیت در فوتبال58%40%
تنوع در تولیدات56%44%
نسبت قیمت محصولات به بازارنرمالبسیار گرانتر
تیراژ تولید در روزبیش از 900 هزار محصولکمتر از 700 هزار محصول
بهترین سری محصولاتکفش های فوتبالکفش های پیاده روی
بیشترین هدف از جایگاه سازیفروش بیشتر (اصتلاحا قبضه کردن بازار)خاص بودن (اصتلاحا لاکچری)
سال شروع فعالیت1964 میلادی1924 میلادی
تمرکز اصلیمحصولات ورزشی و تولید همه چیز در تیراژ بالاتولید همه چیز در تیراژ کم ولی تخصصی

رقابت برند نایک و برند آدیداس

برند نایک و برند آدیداس : رقابت بین ابر برندها قدمت زیادی دارد، بنابراین تعجب زیادی ندارد که رقابت میان برند نایک و برند آدیداس دوباره سرفصل اخبار شده است. به تازگی اعلام شده که کمپانی نایک برای اولین‌بار از آدیداس پیشی گرفته و بازار لباس‌های ورزشی را در دست دارد. نایک پیراهن 26 باشگاه ورزشی را تامین می‌کند و 18 باشگاه لباس خود را از آدیداس تهیه می‌کنند، اگرچه در جام جهانی برزیل کفش‌های آدیداس بالاترین نمره را گرفتند و دو تیم آلمان و آرژانتین تحت حمایت مالی این شرکت قرار داشتند.

با این حال هرکس به سمت یکی از این برندها جلب می‌شود. به گفته «تامی اسمالدر» مدیر شرکت مشاوره بازاریابی «SCB» در حال حاضر، نایک بسیار جذاب و پرطرفدار است. اگر شما نظر یک جوان 20 ساله را بپرسید او آدیداس را انتخاب نمی‌کند. در دنیای تجارت مد، تیم نایک در مقابل تیم آدیداس است. کفش کتانی خوش‌نما و پر زرق و برق نایک یا کفش‌های ساده و فروتن آدیداس، هر کدام طرفدار خود را دارد. شما در کدام تیم هستید؟
طرفداران نایک نکات مختلفی را برای علاقه خود به محصولات این برند اعلام می‌کنند. قراردادن کپسول حباب در زیر کفش یکی از این نکات است. این حباب هوا راحت و مطمئن است، اما ظاهر جذاب آن مهم‌ترین ویژگی رضایت بخش برای هواداران است. حباب هوا اولین‌بار در سال1987 مورد استفاده قرار گرفت و کل تخت کفش را پوشش داد. استفاده از حباب در مدل‌های مختلف تفاوت دارد و ظاهر متفاوتی در آنها به وجود می‌آورد.
متخصصان زیادی با نایک همکاری می‌کنند و این فقط به خاطر نیاز به افراد بیشتر نیست، بلکه به این دلیل است که نایک بهترین تولیدی کفش برای حضور متخصصان است.نامگذاری یک برند در دنیای پر رقابت فعلی کار سختی است. اما نام نایک یکی از اسامی قابل تشخیص و ماندگار در تاریخ مدرن است، و نام تجاری این برند مثال دیگری است برای نشان دادن اینکه نایک در همه چیز برنده است.
از سوی دیگر طرفداران آدیداس هم برای خود دلایلی دارند که آنها را جذب این برند می‌کند. آنها لوگوی آدیداس با خط‌های موازی را بی‌تجمل می‌دانند و عقیده دارند کفش‌های تک‌رنگی که در فصل 2013-2014 مد شد برگرفته از مدل‌های قدیمی آدیداس است.مطمئنا نایک با تمام نام‌های بزرگ همکاری می‌کند، اما آدیداس حدود 10 سال است که به طراح خود «جرمی اسکات» وفادار است.
با وجود اینکه کفش‌های نایک زیبا و ارگونومیک هستند، اما گاهی اوقات باعث ساییدگی پا می‌شوند. آدیداس از سال 1991 خط تولیدی برای ساخت کفش‌های مناسب ورزش دو و میدانی به راه انداخت و از دید یک دونده آنها بهترین کفش برای این ورزش هستند.
Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/nike-vs-adidas/
Twitter
Pinterest
Instagram