همیار وردپرس
همیار وردپرس

همیار وردپرس

از دیدگاه خودشان عاشق وردپرس هستن و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۲۰۱۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودن و همواره برای افزایش یادگیری ، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده کردند در کل اگر بخوایم بگوییم چشم اندازشان افزایش استفاده کنند‌گان سیستم مدیریت محتوای وردپرس به ویژه در بین فارسی زبانان است.این سایت بسیار پیش رو در پی فعالیت های خوبش در زمینه برنامه نویسی و تربیت وبمستران هوشمند توانسته نام خود رو در زمینه ورپرس تصبیت کند.

همیار وردپرس مخالفان زیادی از شروع کار داشته که همواره سعی در تخریب این سایت موفق داشته اند که خوشبختانه تا کنون موفق نبوده اند و این سایت به راه خود با قدرت ادامه داده است. نظر شخصی من (“آقای حاجی محمدی یک جوان نیمه موفق بود که شرایط بد جامعه از ایشون یک جوان نیمه موفق ساخت اما آقای ژان بقوسیان از ایشون یک جوان موفق ساخت.

ژان عزیز ازت تشکر می کنم و علی جان امیدوارم بهتر موفق بشی در کارهات”) ، اگه تعارف رو بزاریم کنار و ادامه داستان رو پیش بگیریم به جاهای خوبش هم میریم اما قبلش شما رو به خواندن تیر بعدی دعوت میکنم.

 

انتقاد از همیار وردپرس

علی جان مطلب پایین رو از یه انجمنی برداشتم.به نظر من منطقیه حرف هایش برای همین می خوام با قدرتی که دارم حرف های این شخص رو به گوشت بروسونم و هدفم تخریب تو نیست.

سلام
متاسفانه یا خوشبختانه من خودم از سال ۸۸ تا به الان با سیستم های مدیریت محتوای زیادی کار می کنم و چند مدتی هم اموزشگاه داشتم و تدریس می دادم. در جستجو در اینترنت با یک سایت روبر شدم به نام همیار وردپرس.
قیمت دور ه های ان جالب بود ۷۲ ساعت حدودا ۴ میلیون تومان ان هم آموزش وردپرس
قیمتی که اصلا منطبق با قوانین اموزشی در کشور نیست و طبق قانون اساسی تنها متولی دوره های اموزشی سازمان فنی و حرفه ای و یا اموزشگاه هایی هستند که تحت نظارت ان اقدام به انجام دوره می کنند و سر فصل و میزان ساعت اموزشی و هزینه دوره هم توسط سازمان فنی و حرفه ای اعلام می شود و نه سازمان دیگری حق دخالت در این امور را ندارد.
حال سوال این جاست که کسی که یک شرکت دانش بنیان ثبت کرده است که همه می دانند این شرکت ها معاف از مالیات هستند چگونه تبدیل شده به اموزشگاه و داره پول های کلان بابت دوره ای می گیرد که اکثر برنامه نویسان وب حتی با کیفیت بهتری دارند برگزار می کنند .

ان هم با قیمت کمتر و چگونه شخص موسس ان خود را مبتکر و مخترع می داند در حالی که وردپرس چندین سال پیش توسط یک شخص دیگر در خارج از کشور ساخته شده است و قالب های ان هم توسط برنامه نویسان خارجی نوشته می شود و تنها این اقا این قالب ها را ترجمه می کنه و به اسم اورجینال می فروشه.

حتی قبل از ایشان در داخل کشور افراد زیادی هستند که قبل از ایشان بودند بر روی وردپرس کار می کردند و ایشان نفر ۱۰ هزار می بوده که با وردپرس اشنا شده است.

متاسفانه همین امر باعث شده که ما اموزشگاه هایی که از طریق قانونی داریم اموزش می دهیم دچار تردید شویم و حتی ضرر و زیان دهیم چون قیمت های ما بسیار کمتر از این سایت هست و حتی میزان ساعت اموزشی و کیفیت کار ما هم بیشتر هست و مدرک معتبر می دهیم و در ضمن سال به سال یک مالیات زیادی هم باید بدهیم.

واقعا اگر ثبت یک شرکت دانش بنیان که باید تولید کننده ملی واقعی باشه اینقدر راحت باشه پس حرفی برای گفتن باقی نمی مونه.
چون ما اموزشگاه دار ها همیشه باید مالیات بدهیم و اکثر مواقع تعزیرات حکومتی به کار ما و قیمت های ما ایراد می گیرند در حالی که برخی دیگر چندین برابر ما قیمت اعلام می کنند و کسی هم به ان ها کاری ندارد.
ایا فقط ما باید زیر فشار بازرسی ها و و اتحادیه و و غیره باشیم.

 

سیستم مدیریت محتوا یا CMS چیست

این سیستم ها که امروزه در وب بنام CMS شناخته میشوند، مخفف Content Management System میباشند که یک برنامه نرم افزاری روی سرور هستند و به مدیر سایت اجازه میدهند تا محتوای سایت را تغییر دهد بدون نیاز به طراحی دوباره سایت .

در واقع طراح اولیه سایت یکبار سیستم CMS را طراحی میکند و تعدادی قالب آماده برای صفحات طراحی کرده و آن را روی سایت شما نصب میکند .و حال شما براحتی میتوانید صفحات دیگری را به آن کم یا اضافه یا ویرایش کنید .

الان بیشتر سایت هایی که در روز آن ها را مشاهده میکنیم از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده میکنند بعضی از این سیستم ها پولی هستند و بعضی رایگان ، مثلا سایت باشگاه خبرنگاران جوان از سیستم مدیریت محتوایی استفاده میکنه که هزینه ای بالغ بر چند ملیون دارد (بجز هزینه ی نگهداری )

 

وردپرس چیست

وردپرس که یک سیستم مدیریت محتوایی هست که با سابقه ی بیش از ده سال در میلیون ها سایت معروف استفاده میشود الان که این مقاله نوشته میشود آمارگیر اصلی وردپرس دانلود ۸,۴۴۷,۹۵۲ مقدار هسته ی وردپرس را از سایت خودش تایید میکند (البته مقدار بسیاری از کاربران به روش های دیگر دانلود میکنند که در این آمارگیر قرار نمیگیره ؛ وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان هست که شما امکان اینو دارید که بتوانید توسعه بدهید این سیستم دارای افزونه ها و قالب های بسیاری هست که شما میتوانید از آن استفاده نمایید.

خوشبختانه سیستم وردپرس به لطف سایت wp-persian.com فارسی شده است و امکان دانلود وجود دارد و انجمن پشتیبانی خوبی هم در سایت wp-parsi.com انجام میشود ضمنا توسعه دهندگان ایرانی زیادی نیز دارد از جمله سایت wpland.ir که ما در آن مینویسیم

 

وردپرس و موتورهای جستجو

به طور کلی وردپرس به گونه ای ساخته شده است که از محبوبیت خوبی نزد موتورهای جستجو برخوردار است اما هرگز نباید فراموش کرد که توجه به سئو یا همان بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو(SEO -> Search Engine Optimization) بسیار حائز اهمیت بوده و توصیه ی اکید ما به کسانی که قصد استفاده از وردپرس را برای وب سایت خودشان دارند،

این است که اگر افزایش میزان بازدیدها از طریق موتورهای جستجو برایتان اهمیت دارد، حتما کار طراحی پوسته ی خودتان را به کسانی بسپارید که اطلاعات خوبی از سئو دارند. ضمنا به این هم توجه کنید که مطالب اختصاصی ، تنظیم قسمت های سئو ، نصب افزونه های سدویی که سایت wpland.ir معرفی میکند نیز میتواند به شما کمک نماید

 

 

رتبه همیار وردپرس

اگر بخوایم از رتبه خوب این سایت بگیم باید گفت که این رتبه نتیجه ی تلاش و تحقیق چند ساله است.شاید براتون جالب باشه که مصاحبه علی حاجی محمدی رو با بهرام پور براتون بزارم:

من علی حاج محمدی هستم خیلی خوشحالم در خدمتتون هستم یه موسسه آموزشی دارم که دوتا محصول داره، دوتا محصول من دوتا سایته یکی همیار وردپرس و یکی هم ژاکت، همیار وردپرس رتبه ۱۵۰ ایران رو داره و ژاکت هم ۲۵۰٫

محمدپیام بهرام پور: یعنی صد وپنجاهمین سایت پربازدید ایران، خوب میشه برامون بگی که الان چیکار میکنی؟ یه ذره بیشتر بگی؟

علی حاج محمدی: خدمتتون عرض کنم یه گروه برنامه نویس وتوسعه و روند برنامه نویسی یعنی بیشتر کارای تخصصی انجام میدن که روی سایت ژاکتمون کار میکنن.

ژاکت رو بخوام براتون توضیح بدم کیا کافه بازار رو میشناسن؟

آفرین خب خداروشکر، کافه بازار اینجوریه که برنامه نویس ها اپلیکیشن درست میکنن میذارن و یه سری آدم میخرن و این وسط خود کافه بازار یه کمیسیونی برمیداره، ژاکت ما همون بستره یعنی بستر مارکت پلِیس، اینجوری که طراحان سایت وبرنامه نویسان سایت امکانات رو میان میذارن و بقیه خرید میکنن وما این وسط کمیسیون برمیدارم.

حالا کمیسیونی که ما این وسط برمیداریم خیلی کمه ولی درآینده scale پذیر میشه گرافیست ها بهش اضافه میشن واین جامعه بزرگتر میشه.

یه دغدغه مون در درجه اول همون ژاکته، داریم توسعه میدیم و از یه طرف هم که خود همیار وردپرس که دوره های آموزشی هست.

دوتا دوره داریم: وب مستران هوشمند و صفر تا صد برنامه نویسی وطراحی سایت داریم کار می کنیم.

همیار وردپرس

Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/%d9%87%d9%85%db%8c%d8%a7%d8%b1-%d9%88%d8%b1%d9%be%d8%b1%d8%b3/
Twitter
Pinterest
Instagram