نی نی سایت
نی نی سایت

نی نی سایت

نی نی سایت شاید قدیمی ترین سایت در زمینه اطلاعات نوزادان و بحث و بررسی تخصصی مادران باشد. در سال های اخیر شاهد تغییراتی در ساختار و ظاهر نی نی سایت بودیم و در حال حاضر چند رقیب جدی دیگر برای این سایت در زمینه پورتال اینترنتی بانوان و نوزادان وجود دارد و فکرمیکنم وجود چنین رقبائی باعث شده که مدیران این سایت نیز تغییرات ساختاری جدیدی در سایت خود ایجاد کنند تا از غافله عقب نمانند.

نی نی سایت

طراحی قالب سایت از نظر گرافیک و سئو

طراحی قالب نی نی سایت با جدول انجام شده است. این روش مدت ها است به دلیل مشکلات زیر منسوخ شده است:

  • از نظر گرافیکی المان ها از هم استقلال ندارند و برای سایت مشکل ایجاد می کند.
  • چگالی اطلاعات سایت را دچار مشکل می کند و کدهای Html سایت افزایش پیدا می کند.
  • حجم کدهای سایت افزایش پیدا می کند و پیچیده می شود.

بخش هائی از کدهای قالب نیز کامنت شده اند که روی چگالی سایت تاثیر منفی می گذارد. تصاویر کوچک به جای اینکه از طریق css در قالب قرار بگیرند به صورت مستقیم همراه با آدرس اضافه شده اند که باز هم نه تنها حجم کد را افزایش می دهد بلکه چگالی سایت را هم تحت تاثیر قرار می دهد. اسکریپت ها به جای اینکه در فایلهای خارجی استفاده شوند در داخل صفحه استفاده شده اند و ایردات xhtml ای دیگر که به قدری زیاد هستند که به جزئیات همه آنها نمی پردازم. در کل به نظر می رسد طراح قالب سایت تجربه چندانی در این زمینه نداشته است.

 

نی نی سایت

رنگبندی قالب هم مات و بی روح هست و از رنگهای متنوع و زیادی در آن استفاده شده که به مرور زمان ممکن است باعث خستگی بازدید کننده شود. بیشترین فضای کنار سایت برای قراردادن بنر استفاده شده است که تا حدودی آزار دهنده است. از تکنیک css sprite هم که قاعدتا در سایت استفاده نشده است.

صفحات داخلی سایت، مانند صفحه مقاله دارای خطاهای html زیادی هستند که قطعا در صورت برطرف شدن تاثیر مناسبی بر روی سئو سایت خواهند گذاشت. لینکهای داخلی سایت نیز مناسب نیست و امکان اینکه به سئو سایت کمک بیشتری بکند وجود دارد.

برخی از لینکهای داخلی مانند پروفایل کاربران برای مشاهده نیاز به لاگین دارد که اینگونه لینکها برای سئو سایت مناسب نیست.

ساختار سایت

زبان طراحی سایت با asp است که در حال حاضر کمتر کسی از آن استفاده می کند و از تکنیکهائی مانند URL rewriting و… در آن استفاده نشده است. سوال اینجاست که با این همه مشکلات ساختاری و قالب چگونه است که این سایت بازدید مناسبی دارد؟! شاید جواب این سوال در قدمت سایت و محتوای مناسبی باشد که دارد.

راحتی کاربر و استفاده از تکنیکهای ajax و jquery

تا آنجا که من بررسی کردم هیچگونه استفاده ای از تکنیکهای فوق در سایت صورت نگرفته است.

نکت مثبت سایت نی نی سایت

از جمله نکات مثبت نی نی سایت می توان به قدمت زیاد سایت و رنکینگ مناسب آن در گوگل اشاره کرد. این موضوع باعث شده که در بسیاری از کلمات و عبارات مرتبط با موضوع خود رتبه مناسبی داشته باشد و از طرف دیگر به دلیل اینکه بخش اعظم محتوای سایت توسط کاربران تولید می شود از محتوای مناسب و با کمیت بالایی برخوردار است. در حال حاضر نزدیک به شش میلیون و پانصد هزار صفحه از این سایت در گوگل ایندکس شده است که تعداد بسیار بالایی است.

جمع بندی

بیشترین کلماتی که سایت نی نی سایت از آنها ورودی میگیرد عبارات کلیدی مرتبط با خود سایت یعنی نی نی سایت، ninisite و… هستند و این موضوع نشان دهنده این موضوع است که این سایت کاربران وفادار مناسبی دارد و عده ای هر روز به سراغ آن می روند. مهمترین دلیل این موضوع می تواند ارائه محتوای مناسب و کاربردی باشد.

رتبه نی نی سایت از نگاه سایت جهانی جهانی الکسا

نی ین سایت
نی نی سایت
Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/%d9%86%db%8c-%d9%86%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa/
Twitter
Pinterest
Instagram