تاناکورای مهاباد
معیار های انتخاب کفش مناسب

معیار های انتخاب کفش مناسب

تاناکورای مهاباد

مهمترین معیارهایی که موقع تهیه کفش باید به آنها دقت کنیم عبارتند از:

  1. هر چه سن شما بالاتر میرود اندازه پای شما بزرگتر میشود. پس هر بار که کفش میخرید آن را امتحان کنید.
  2. خانم ها نباید کفش های با پاشنه بلندتر از پنج سانتیمتر بپوشند.
  3. کفش را در عصرها بخرید چون عصرها پای شما بزرگتر است.
  4. کفش باید هم در ناحیه پنجه و هم در ناحیه پاشنه فیت و اندازه پای شما باشد.
  5. هردو کفش چپ و راست را پوشیده و امتحان کنید. در بسیاری از مردم اندازه پاها با هم متفاوت است. کفش را به اندازه پای بزرگتر بخرید و در داخل کفشی که پای کوچکتر در آن میرود یک کفی نازک بگذارید.
  6. وقتی برای امتحان کردن کفش سرپا می ایستید باید در جلوی کفش و در جلوی بلندترین انگشت شما یک سانتیمتر فضای خالی وجود داشته باشد.
  7. با کفش چند قدم راه بروید تا از راحت بودن آن مطمئن شوید.
  8. هیچوقت معیار شما برای انتخاب اندازه کفش شماره ای که روی آن نوشته شده است نباشد. این اندازه ها بر حسب شکل و سازنده کفش متفاوت است. همیشه کفش را به پا کرده و امتحان کنید.
  9. کفشی را انتخاب کنید که تا حد امکان به شکل پایتان باشد.

 

معیار های انتخاب کفش مناسب

مطمئن شوید پنجه کفشتان به اندازه پنجه پایتان بوده و تنگ نباشد. پنجه پهن ترین قسمت پا و کفش است. کفش های نوک تیز و با پنجه تنگ نخرید. هیچوقت کفش تنگ نخرید و فکر نکنید کفش بتدریج و با پوشیدن، جا باز میکند.پاشنه پا در عین اینکه باید در کفش احساس راحتی کند، باید فیت هم باشد. پشت کفش باید پاشنه پایتان را کاملا دربر گرفته و اجازه سرخوردن و حرکت در کفش را به آن ندهد. در حین راه رفتن نباید پاشنه پایتان از کفش بیرون بیاید.

معیار های انتخاب کفش مناسب » وقتی پایتان در کفش است باید بتوانید به راحتی انگشتان پایتان را خم و راست کنید.  چگونه یک کفش مناسب انتخاب کنیم ؟ معیارهای کفش مناسب مهمترین معیارهایی که موقع تهیه کفش باید به آنها دقت کنیم عبارتند از: هر چه سن شما بالاتر میرود اندازه پای شما بزرگتر میشود. در انتخاب کفش علاوه بر ظاهر مناسب باید به کیفیت کفش و راحتی پا خود توجه داشته باشید .

Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/%d9%85%d8%b9%db%8c%d8%a7%d8%b1-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%81%d8%b4-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8/
Twitter
Pinterest
Instagram