مسعود بارزانی
آخرین خبرها از سرنوشت مسعود بارزانی

مسعود بارزانی

رسانه‌های اقلیم کردستان فاش کرده‌اند که فردا استعفای مسعود بارزانی تقدیم پارلمان محلی خواهد شد و تمام اختیارات وی از طریق پارلمان به نچیروان بارزانی نخست وزیر اقلیم خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در  اقلیم کردستان عراق، این خبر را سایت snn اعلام و موضوع را با چند عضو پارلمان اقلیم کردستان پیگیری کرده است. تعدادی از اعضای پارلمان بی اطلاعی خود را از این موضوع اعلام کرده‌اند، تعدادی دیگر خبر داده‌اند که نشست فردای پارلمان اقلیم به یکشنبه آینده موکول شده است، این در حالی است که یک رسانه عربی از استعفای بارزانی ظرف مدت ۴۸ ساعت آینده خبر داده است.

بر اساس اطلاعات دریافتی این سایت، مسعود بارزانی رضایت خود را با ترک ریاست اقلیم و واگذاری تمام اختیارات به برادرزاده اش نچیروان بارزانی اعلام کرده است.

همزمان با گمانه زنی‌های داخلی در اقلیم کردستان، سایت مذکور در خبری به نقل از الغدپرس اعلام کرده است که رئیس اقلیم کردستان ظرف دو روز آینده استعفای خود را تقدیم هیئت رئیسه پارلمان محلی خواهد کرد.

از سوی دیگر سایت سپی میدیا از دیگر رسانه‌های اقلیم کردستان هم در خبری به نقل از یک منبع در حزب دموکرات کردستان عراق اعلام کرده است مسعود بارزانی طی روزهای آینده پیام مهمی را منتشر خواهد کرد.

گفته می‌شود این پیام با وضعیت پست ریاست اقلیم کردستان عراق در ارتباط خواهد بود.
آخرین خبرها از سرنوشت مسعود بارزانی

شبکه عراقی آسیا شامگاه گذشته مدعی شد که مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان این کشور استعفا کرده است.

این درحالیست که هیچ منبع رسمی در بغداد یا اربیل این شایعه را تایید نکرده است.

خبرگزاری «واع» عراق به نقل از یک منبعی که آن را سیاسی می نامد، اعلام کرد که رئیس اقلیم کردستان عراق موافقت کرده که استعفای خود را تقدیم کند.

به گفته این خبرگزاری، بارزانی برای تشکیل دولت نجات ملی استعفا می‌دهد البته مشروط بر اینکه «نیچروان بارزانی» برادر زاده او ریاست این دولت را بر عهده گیرد.

 

Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/%d9%85%d8%b3%d8%b9%d9%88%d8%af-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d8%a7%d9%86%db%8c/
Twitter
Pinterest
Instagram