قاسم سلیمانی
قاسم سلیمانی : در عراق برادر کشی معنی ندارد …

قاسم سلیمانی : در عراق برادر کشی معنی ندارد …

قاسم سلیمانی

 

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

 

قاسم سلیمانی و نقش او در کردستان

 

در تابستان ۱۳۹۳ به دنبال هک شدن ایمیل نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران مکاتباتی افشا شد که این مقام باسابقه کرد در تهران را مقابل پرسش رسانه‌ها قرار داد.

در این مکاتبات، به یک مقام ایرانی بیش از بقیه اشاره شده بود: قاسم سلیمانی.

این نخستین بار بود که یک مقام ارشد حکومت اقلیم کردستان عراق با صراحت و با جزئیات به نقش تعیین‌کننده فرماندهی می‌پرداخت که سال‌ها پیش رسانه‌های عراق

به او لقب «ژنرال بی‌سایه» داده بودند. در بسیاری از این نامه‌ها از شخص سومی با اسم اختصاری «حاجی» یاد می‌شود؛ فردی که آقای دباغ در برنامه اخیر تلویزیونی خود، او را این‌گونه معرفی کرد:

«طبیعتاً وقتی اسم سپاه قدس می‌آید، در رأس آن نام قاسم سلیمانی نیز تداعی می‌شود؛ او شخصِ اول خاورمیانه است.» سردار امیرعلی حجازی سرپرست واحد

هوافضای سپاه پاسداران مهر ماه ۱۳۹۳ طی گفتگویی تأیید کرد که آقای سلیمانی و ۷۰ نفر از سربازان او به جنگجویان کرد عراقی کمک کردند مانع پیشروی داعش شدند.

قاسم سلیمانی : در عراق برادر کشی معنی ندارد …

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه‌های اقلیم کردستان عراق، در مردادماه ۱۳۹۳، سلیمانی نسبت به حمله داعش به اربیل هشدار می‌دهد. به دنبال یورش داعش در ۱۶ مرداد ۱۳۹۵، بارزانی از آمریکا و ترکیه تقاضای کمک می‌کند. دو روز بعد جنگنده‌های آمریکایی در اربیل به پرواز در می‌آیند.

این در حالی است که ۴۸ ساعت قبل از پیوستن جنگنده‌های آمریکایی به عملیات دفاع از اربیل، یگانی از نیروهای ویژه به فرماندهی سلیمانی و بنا به درخواست شخص

بارزانی در کنار پیشمرگان کرد در حال نبرد با داعش بودند. به دنبال دفع خطر داعش، مسعود بارزانی شخصاً یک نامه تشکر برای ریاست جمهوری ایران با این مضمون فرستاد که ایران بار دیگر در سخت‌ترین شرایط به دفاع از اقلیم کردستان عراق برخواسته است.

 

 

«سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران، به‌منظور گفت‌وگو در مورد بحران به‌وجودآمده میان مقامات کرد و دولت مرکزی عراق بعد از اجرای

همه‌پرسی استقلال وارد کردستان عراقشده است». این خبر وقتی باورپذیر می‌شود که روز قبل عکسی از سردار سلیمانی بر مزار «مام جلال طالبانی» در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

 

تاناکورا مهاباد

Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/%d9%82%d8%a7%d8%b3%d9%85-%d8%b3%d9%84%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c/
Twitter
Pinterest
Instagram