شیپور
شیپور

سایت شیپور

در این مطلب می خواهم سایت شیپور را به عنوان یک سایت نیازمندی که به تازگی راه اندازی شده و در این مدت رشد قابل توجهی داشته است مورد تحلیل و بررسی قرار بدم. آدرس سایت :

زمینه کاری و رقبا:

وب سایت فوق در طبقه سایت های نیازمندی است و از نظر امکانات و چیدمان نوآوری خاصی در این زمینه دارد، برخلاف سایر سایت ها که عموما از سایت ایستگاه الگوبرداری می کنند سایت شیپور با تغییر برخی از مفاهیم نوآوری خاصی در این زمینه داشته است. به عنوان مثال به جای مفهوم ستاره بندی که عموما در سایت های نیازمندی استفاده می شود، شیپور از عبارت ویتامین استفاده می کند.

شیپور

مهمترین عامل برای پیشرفت یک سایت نیازمندی داشتن بیننده و برندسازی مناسب است. با توجه به رقبای زیادی که سایت های نیازمندی در حال حاضر دارند سیاست هایی که باعث شود خریدار و آگهی دهنده جذب سایت شوند برای موفقیت چنین سایتی ضروری است. سایت شیپور به تازگی راه اندازی شده و درصد بسیار بالایی از بازدید خود را مدیون هزینه تبلیغات است، در صورتی که سایت شیپور بتواند این افراد را جذب کند موفق خواهد شد و در غیر اینصورت در دراز مدت با توجه به بازار رقابتی که وجود ندارد نتیجه نخواهد گرفت.
برند شیپور، برند جالبی است اما مشکل آن این است که به حالت های مختلف می توان آن را نگارش کرد و همین موضوع در دراز مدت ممکن است برای سایت دردسر ساز شود.

  راحتی کاربردر شیپور

ویزارد ثبت آگهی فوق العاده بود. تمام نکات لازم برای راهنمایی کاربر و سادگی سایت در آن لحاظ شده. کاملا مشخص است که یک تیم حرفه ای واسط کاربری سایت را طراحی کرده اند.

گرافیک:

رنگبندی سایت ملایم است و بیننده را خسته نمی کند. نکته مهم در سایت های نیازمندی این است که باید حجم صفحه و تصاویر استفاده شده در آن حداقل باشد، زیرا آگهی های سایت به خودی خود حجم را افزایش می دهند و اگر این موضوع رعایت نشود سایت دچار مشکل خواهد شد. سایت از یک علامت به عنوان مشخصه خود استفاده می کند که این موضوع در بخش های مختلف سایت به چشم می خورد، طراحان سایت با استفاده از این روش سعی کرده اند برندسازی مناسبی انجام دهند. شعارها و بنرهای بکاررفته در سایت نیز مناسب و در همین راستا هستند.

چیدمان اطلاعات در شیپور

چیدمان اطلاعات در صفحه اصلی و گروه های آگهی با توجه به نیاز مشتری انجام شده است. جستجوی پیشرفته در پنل سمت راست سایت می تواند برای کاربر بسیار مفید باشد. مشکلی که در چیدمان اطلاعات سایت وجود دارد این است که فضای کافی برای نمایش آگهی ها در آن دیده نشده و سایت فضای کمی برای نمایش آنها دارد. فرض کنید تعداد آگهی دریافت شده توسط سایت شیپور به میزان آگهی های سایت ایستگاه برسد، در اینصورت سایت فضای مناسب برای نمایش آنها را ندارد.

سئوسایت شیپور

سئو سایت از نظر معماری مشکلات زیادی دارد و بسیاری از پارامترهای مهم در آن رعایت نشده است. این موضوع در دراز مدت برای سایت مفید نخواهد بود. زیرا سایت شیپور همیشه نمی تواند بازدید خود را از تبلیغات بگیرد. البته قالب و امکانات سایت بسیار مناسب است و این موضوع می تواند باعث شود این سایت بازدید کننده ثابت برای خود جذب کند.

کدنویسی قالب سایت شیپور

کدنویسی قالب سایت بسیار مناسب است. گرچه برای بعضی از باکس ها امکان استفاده از فونت به جای تصویر وجود دارد که علاوه بر کاهش حجم صفحات باعث افزایش چگالی اطلاعات صفحه خواهد شد.

راحتی کاربر و استفاده از تکنیکهای ajax:

صفحه درج آگهی راحت طراحی شده است و از این نظر مناسب است. از اجاکس بسیار محدود استفاده شده که این موضوع برای سایت مناسب است.

رتبه سایت شیپوراز نگاه سایت جهانی الکسا

Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/%d8%b4%db%8c%d9%be%d9%88%d8%b1/
Twitter
Pinterest
Instagram