دیوار

دیوار

مقدمه

از سال ۱۳۹۲ با هدف خرید و فروش بدون واسطه‌ی آنلاین آغاز به کار کرد. امتیاز برند  دیوار  توسط شرکت «آگه پردازان هوشمند» (سهامی خاص) در تمامی مراجع قانونی ثبت شده است

پیشرفت تکنولوژی و دنیای اینترنت مفهوم بازارهای مجازی و حتی مبادلات مجازی را خلق نموده است. اینترنت بستری است که بر اساس آن می توان هزینه معامله را کاهش داد و در نتیجه بازاری با اصطکاک۳ کمتر و کارآمدی بیشتر پدید آورد. وب سایت ” دیوار با ایجاد یک بستر برای بازار مجازی توانسته است هزینه جستجو و کسب اطلاعات را کاهش دهد؛ فروشنده با ثبت‌نام در این سایت به سرعت و با هزینه بسیار پایین اعلان فروش محصول خود را به اطلاع خریداران می رساند. از طرف دیگر خریداران با کمترین هزینه ممکن برای جستجو، با ورود به سایت دیوار، به سرعت محصول مورد نظر خود را پیدا خواهند نمود.

دیوار  با ایجاد بخش بندی هایی بر اساس شهرها،نوع آگهی ها، عکس دار یا فوری بودن؛ فرآیند جستجو را تسهیل نموده است. البته واضح است که هرچه این دسته بندی ها کارآمد تر شود، کسب اطلاعات راحت تر و در نتیجه به خریداران فرصت بیشتری برای کشف قیمت درست محصول داده می شود که منتج به رضایت و تمایل بیشتر خریداران و فروشندگان برای استفاده از  دیوار  می شود. از طرف دیگر، با فراهم نمودن گزینه “آگهی های مشابه” باعث افزایش قدرت مقایسه و چانه زنی طرفین و درنتیجه تسهیل مبادله تجاری شده است

نقاط قوت

  • دسترسی و استفاده از ان بسیار آسان است.
  • رتبه خوبی در میان سایت های برتر ایرانی دارد و باتوجه با آمارهای ارایه شده، روند رو به رشدی در جذب مخاطبان دارد.
  • تحلیل اطلاعات نشان می دهد که افراد بیشتری روز به روز به طور مستقیم به دیوار وصل می شوند که بیانگر قوی تر شدن برند دیوار در بین مخاطبان است.
  • با توجه به عدم دسترسی به داده های مالی نمی توان راجع وضعیت مالی  صحبت نمود اما می توان منتظر کسب درامدی بالا از مجموع پرداخت های کوچک مشتریان مشخص بود.
  • وجود نسخه اندروید

رتبه ی سایت دیوار

دیوار

Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/%d8%af%db%8c%d9%88%d8%a7%d8%b1/
Twitter
Pinterest
Instagram