کانال تلگرام تاناکورا مهاباد | کانال کفش | کانال تاناکورا | کانال تلگرام تاناکورا
تلگرام

تلگرام

تلگرام که پایگاه آن در برلین قرار دارد رقیب اصلی واتس‌آپ که متعلق به فیسبوک است به شمار می‌رود. این اپلیکیشن از رمزهایی استفاده می‌کند که سرعت و امنیت آن را افزایش می‌دهد. به همین خاطر نسبت به سایر سرویس‌های پیام‌رسانی طرفدار بیشتری دارد.

کاربران می‌توانند با استفاده از این برنامه گروه‌های بزرگی را برای چت و گفت‌وگو ایجاد کنند و حتی در صورت تمایل چت‌های سری داشته باشند.

دورف در سال ۲۰۱۴ از کشور خود فرار کرد. دولت روسیه از او درخواست کرده‌بود داده‌های کاربران اوکراینی فونتاکت را به آن‌ها بدهد؛ او نیز با این کار مخالفت کرده بود. در آن زمان دولت روسیه کنترل اینترنت را در اختیار داشت.

 

تاریخچه چت

واژه ی چت روم در ایران برای عده ای از خانواده ها همیشه به عنوان یک نام بد یاد شده است که جوان ها را به راه نامعلوم سوق میدهد.اما در هر حال هر چیزی خصوصیات خوب هم دارد.اما زیان های چت روم در ایران بیشتر از خصوصیات خوب این فناوری میباشد.

یکی از ضررها و زیان های چت روم ها در ایران کلاه برداری هایی میباشد که توسط عده ای از ادم های سودجو صورت میگیرد اما این مسئله بسیار گسترده تر این مقاله میباشد و نمیتوان در رابطه با ان به شرح پرداخت.

یکی دیگر از زیان های وارده به جوان ها که به وسیله ی چت روم به وجود میاید دوستی میان دختران و پسران میباشد همین امر باعث ترس بیش از ۹۰% خانواده های ایرانی شده است.در این رابطه چند مثال میزنم :

فیلمی به نام شاید برای شما هم اتفاق بیفتد مجموعه ای تلویزیونی که خیلی از شما شاهد پخش ان بوده اید.قسمتی از این مجموعه به مسائل چت روم در ایران پرداخت.

 

 

آزمایش روی دو میمون

کارشناسان ازمایشی را روی دو میمون انجام دادن.میمونی را همراه با تولد کودکی به خانواده ای سپردند که هر رفتار و هر کلمه و جمله ای که به کودک خود یاد میدهند به همان میمون هم اموزش دهند یعنی دقیقا هر میزان وقت که برای کودک خود میگذارند برای ان میمون هم به همان مقدار وقت اختصاص دهند.

میمون دیگری را در قفسی درون ورودی باغ وحش قرار دادند بعد از گذشت ۸ سال نتیجه نمایان شد میمونی که در اختیار خانواده بود کلمات و جمله هایی را اموخته بود و قابلیت حرف زدن داشت قابلیت اینکه کارهای شگفتی که حیوانات قادر به انجام ان ها نیستند را دارا بود کاملا فرد بیننده خود را تحت تاثیر قرار میداد در واقع ارزشی که ان اموخته ها داشت با هیچ ثروتی قابل تعویض نبود .

اما میمون دیگری که در قفس درون یک باغ وحش نگهداری شد کاملا یک میمون سردرگم که هیچ چیز جز کارهای احمقانه و در واقع کارها و ادا شکلک هایی که سایر میمون ها در میاوردند بلد نبود.

این مثال نشان دهنده ی ان میباشد که حتی اگر روی نادان ترین های خلقت هم وقت گذاشته شود میتوانند موفق و متفاوت باشند.

 

رتبه تلگرام

نقطه شروع و مهاجرت بزرگ ایرانی ها به تلگرام دقیقا مشخص نیست. اما این مهاجرت دهها میلیونی طی ۳ سال اخیر یعنی از سال ۱۳۹۳ اتفاق افتاده است.تلگرام با اینکه امکان تماس صوتی نداشت اما به علت امکانات در ایجاد گروه و کانال خیلی مورد توجه ایرانی ها قرار گرفت.

با اینکه مالکیت این اپلیکیش موبایل روسیه ای است اما بحث زیادی در خصوص یهودی بودن ملک این اپلیکیشن و جاسوسی آن از ایرانی ها در رسانه های ایران منتشر شد.اما بالاخره حتی نهادهای دولتی و اشخاص سیاسی نیز به استفاده گسترده از این شبکه پرداختند.

تا کنون هیچ پیام رسان تلفن همراه به این گستردگی نتوانسته بود در جامعه ایرانی و سیاسیون نفوذ کند.استفاده ایرانی ها از این اپلیکیشن باعث شده تلگرام از یک اپلیکیشن گمنام به ۱۰ اپلیکیشن پیام رسان اول دنیا تبدیل شود و هم اکنون ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه را در اختیار بگیرد.

آمار کاربران تلگرام بر حسب کشورها :

نگاهی به داده های تلگرام در سایت آلکسا نشان می دهد که ایرانی ها ۷۰ درصد از کل زمان تلگرام را به خود اختصاص داده اند و بعد از کشور ایران ، آمریکایی ها با ۴ درصد در رتبه دوم قرار دارند.

البته با توجه به حضور پرشمار ایرانی ها در کشور آمریکا بعید نیست رقم قابل توجهی از ۴ درصد کشور آمریکا نیز مربوط به ایرانی های مقیم کشور آمریکا باشد.

تلگرام

تلگرام فارسی

تلگرام برای کامپیوتر

تلگرام دسکتاپ

تلگرام پلاس

تلگرام برای ویندوز

تلگرام دانلود

تلگرام

 

Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/%d8%aa%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-2/
Twitter
Pinterest
Instagram