نیوبالانس
تاریخچه شرکت کفش های ورزشی نیوبالانس

تاریخچه شرکت کفش های ورزشی نیوبالانس

تاریخچه شرکت

شرکت کفش ورزشی نیوبالانس، تولید کننده کفش دو، کفش های کوهنوردی، کفش تنیس و بسکتبال، محصولات خود را در رنج گسترده ای عرضه می کند. نیوبالانس در مقایسه با رقبای بزرگتر خود، تقریباً تمام کفش خود را در آمریکا تولید می کند. و با تولید محصولاتش در خارج از کشور مخالف است. پنج کمپانی متعلق به این شرکت در اواخر دهۀ ۱۹۹۰ همه در ماساچوست و مین واقع شده بودند. علاوه بر تولید کفشورزشی، نیوبالانس پوشاک ورزشی متنوعی تولید می کند.

اوایل قرن۲۰

نیوبالانس در سال ۱۹۰۶ در بلمونت ماساچوست، تأسیس شد. و تحت عنوان The New Balance Arch Company کار خود را آغاز کرد. این شرکت در ابتدا محافظ قوس پا و کفش های ارتوپدی تولید می کرد. و بیشتر قرن بیستم به تمرکز بر این خط تولید ادامه داد. چندان به دنبال گسترش سریع کار خود نبود و هرگز فراتر از مرزهای خود نرفت. همانند رشد فیزیکی آن رشد مالی شرکت The New Balance Arch هم با یک حرکت خزنده و آرام اتفاق افتاد و همانند دهه های گذشته حرکت رو به جلو آرامی داشت. تنها موفقیت قابل ذکر در نیم قرن اول حضور شرکت، به دست آوردن یک شهرت عالی بود. شهرتی که به علت کیفیت کفش های ویژه خود و تقویت شده با تولید محصولات با کیفیت برای مدت های طولانی بدست آمده بود. کار شرکت در ردۀ بالا انجام می شد و تنها یک دایره کوچک مشتری داشتند که می توانستند ادعا کنند کیفیت کفشنیوبالانس بالا است. فراتر از این دایره کوچک شرکت ناشناخته بود. این شرکت کوچک شمال شرقی در گمنامی فرو رفته بود.

 

مالک جدید در دهۀ۱۹۷۰

جیمز دیویس، در سال ۱۹۶۴ از کالج میدل فارغ التحصیل شد. او ۲۸ ساله بود که مالک نیوبالانس شد. علاقه دیویس بیولوژی و شیمی بود. او  می دانست که منافع اصلی در بازاریابی و فروش می باشد و او این مهارت را زمانیکه به عنوان نماینده فروش برای یک شرکت کار می کرد به خوبی آموخت. بعد از دو سال موفقیت در فروش، دیویس به مدیریت فروش ارتقا یافت. اما او زیاد در این موقعیت باقی نماند. در آغاز دهه ۱۹۷۰، دیویس آمادۀ تحقق رؤیای بعدی خود، مالکیت و مدیریت کسب و کار خودش، بود. دوست دیویس به او پیشنهاد کرد که با پل کید صحبت کند. او می خواست بازنشست شود و شرکت را بفروشد. دیویس با کید صحبت کرد و زمانی را صرف تحقیق از مشتریان اندک نیوبالانسدر باره شرکت کرد. یافته ها، علاقه او را تحریک کرد. “من احساس می کنم که محصولات اوقات فراغت، بازار بزرگی دارند” دیویس افکارش را قبل از خرید شرکت به خاطر آورد: ” و من دریافتم که نیوبالانس محصولات خوبی دارد. بعد از تحقیق بسیار این کفش ها مرا تحت تأثیر قرار داد.  من همان واکنش را ازدیگران دریافت کردم. شرکت کاملاً بر تبلیغات دهان به دهان تکیه کرده است و من مطمئن هستم که با برخی از روش های بازاریابی می توان به طور قابل ملاحظه ای فروش را گسترش داد”. با استفاده از پس انداز خود و پولی که از وام بانکی بلند مدت به دست آورد، دیویس نیوبالانس را به قیمت ۱۰۰۰۰۰ دلار  در سال ۱۹۷۲۲ خرید. به همان مقدار که شرکت در فروش یکسال به دست آورده بود.

شکوفایی درسال۱۹۹۸

در طول سال ۱۹۹۸ کفش ورزشی دچار رُکود جهانی شد. و تمام شرکت های تولید کننده کفش از جمله ادیداس و نیوبالانس سود زیادی از دست دادند. شرکت نیوبالانس بیشتر از ۱۵ درصد از سود خود را در سال ۱۹۹۷۷ از دست داد. در حالیکه آن ها قوانین مالی را رعایت می کردند، شرکتنیوبالانس مانند دیگر تولید کنندگان در این زمان، خود را در مظان اتهام Union of Industrial, and Textile Employees (Unite) دید. متهم به عقد قرارداد با کارگران چینی شاغل در تولیدی که در تضاد با ادعای شرکت نیوبالانس بود. سخنگوی شرکت نیوبالانس جواب داد که شرکت از شرکت های مشاوره ای برای اطمینان یافتن از اینکه حقوق بشر در هیچ یک از طرح های تولیدی نقض نشده است بهره می برد. بسیاری از کفش ها در خارج از کشور تولید می شد و در همانجا به فروش می رسید. و هنوز ۷۰۰ درصد از تولیدات در داخل ایالات متحده  بود و با نرخ نسبتاً بالایی تولید می شد.

Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%da%86%d9%87-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa-%da%a9%d9%81%d8%b4-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%88%d8%b1%d8%b2%d8%b4%db%8c-%d9%86%db%8c%d9%88%d8%a8%d8%a7%d9%84%d8%a7%d9%86%d8%b3/
Twitter
Pinterest
Instagram