بانک ملت
بانک ملت

بانک ملت

تاریخچه بانک

بانک ملت به موجب مصوبه‌ی مورخ ۲۹ آذر ۱۳۵۸ مجمع عمومی بانک‌ها از ادغام بانک‌‌های تهران، داریوش، بین‌المللی ایران، عمران، بیمه‌ی ایران، ایران و عرب، پارس، اعتبارات تعاونی و توزیع، تجارت خارجی و فرهنگیان در تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۵۹ تشکیل و با شماره ۳۸۰۷۷ در اداره‌ی ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید و عملیات اجرایی بانک از همان تاریخ آغازشد.
با ادغام بانک ها، سرمایه‌ی اولیه‌ی بانک ملت به سی وسه میلیارد و پانصدمیلیون ریال رسید.
به استناد مجمع عمومی فوق‌العاده بانک‌ها (مورخ ۱۷ فروردین۸۷) و تصویب نامه هیأت محترم وزیران (شماره ۶۸۹۸۵/ت ۳۷۹۲۵ مورخ ۲ مرداد ۸۶) شخصیت حقوقی بانک ملت به سهامی عام تبدیل گردید.
بانک ملت در حال حاضر با سرمایه ۵۰۰۰۰ میلیارد ریال یکی از بزرگ ترین بانک‌های کشور است که درچارچوب دولت جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.
مهم‌ترین راهبردهای بانک ملت توسعه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت روابط مشتریان، بهبود کیفیت خدمات، توسعه منابع انسانی و بهبود شاخص‌های عملکرد است. برای دستیابی به این راهبردها، اهدافی همچون رشد و بهره‌وری بانک، سوددهی و ارائه خدمات مناسب به مشتریان، شناخت نیازها و دسته‌بندی مشتریان و فرآیندهای مربوط به سود، آموزش‌های استراتژی محور، فن‌آوری نوین بانکی و همسوسازی اهداف فردی، بخشی و سازمانی ترسیم شده‌است.

 درباره ی بانک ملت

تاکنون ۸۰ درصد سهام این بانک در قالب رد دیون، سهام عدالت، سهام ترجیحی و عرضه بلوکی واگذار گردیده ، بانک ملت، نخستین بانک دولتی است که براساس قانون اصل ۴۴ واگذار شده است. بخشی از سهام بانک تجارت و صادرات نیز پس از بانک ملت در بورس واگذار شد.

بر اساس ارائه آخرین آمار مربوط به منابع و مصارف بانک، درصد EPS تحقق یافته بانک ملت در ۹ ماه سال جاری ۸۰ درصد می باشد. پیش‌بینی درآمد هر سهم (EPS) بانک ملت برای سال جاری ۲۴۹ ریال اعلام شده است که تا پایان سال نیز صد درصد آن پوشش داده خواهد شد.

چشم انداز و ماموریت

ارائه خدمات مطلوب در بازار پول

ایجاد ارزش های منحصر به فرد برای مشتریان

ارائه خدمات موثر به جامعه

تسهیل فعالیت های تجاری،صنعتی و کشاورزی

واگذاری سهام بانک ها به عنوان بخشی اساسی از اجرای برنامه های اصل ۴۴ و انقلابی اقتصادی در ایران مطرح است،که در این راستا سهام بانک ها به بخش خصوصی واگذار گردید.وشفاف سازی کامل اطلاعات بانک ملت سبب شد تا این بانک به عنوان نخستین بانک دولتی سهام خود را در بورس واگذار کند.عملکرد بانک ملت در یکسال گذشته نشان می دهد که مسئله خصوصی سازی اثرات قابل توجهی بر کارکرد بانک ملت داشته است،به نحوی که در این مدت نسبت به سال گذشته منابع بانک بیش از ۲۳ درصد و منابع ارزی بیش از ۷۸ درصد افزایش یافته است.

در جریان خصوصی سازی شرایط بانک بهبود یافته و این بهبود سبب افزایش در آمد برای سازمان و در نهایت سهامداران شده است.

شبکه بین المللی بانک

بانک ملت در حال حاضر دارای ۴ شعبه در کشورهای ترکیه(استانبول،ازمیر،آنکارا)و کره جنوبی(سئول)و نیز دو بانک تابع((ملت بانک)) در جمهوری ارمنستان و ((بانک بین المللی پرشیا لندن))می باشد،مضافا ۳۰/۲۶ درصد از سهام بانک تجارتی ایران و اروپا واقع در شهر هامبورگ متعلق به بانک ملت است.

اهداف

ارتقا ء کیفیت و افزایش سرعت ارائه خدمات بانکی

دسترسی مشتریان به خدمات بانکی به صورت online

گرایش به سوی بانکداری الکترونیکی

پاسخگویی به نیاز های جدید مشتریان و ارائه خدمات و محصولات نوین

توسعه خطوط و زیر ساخت هایIT

شناسایی و جذب مشتریان کلیدی

تسهیل دسترسی مشتریان به خدمات بانکی و به تبع آن افزایش رضایت مشتریان

تکریم ارباب رجوع و مشتری مداری

استاندارد سازی ارائه خدمات

تمرکز زدایی و تفویض اختیار در جهت تسریع ارائه خدمات

ارزیابی عملکرد و کنترل استراتژیک فعالیت های کلیدی

بهبود روش های جذب و نگهداری منابع انسانی در جهت افزایش میزان رضایت مشتریان

اصلاح ترکیب تحصیلات نیروی انسانی

آموزش،بهسازی و توانمندسازی نیروی انسانی

افزایش میزان مشارکت کارکنان بانک در تصمیم گیری ها از طریق پیاده سازی سیستم پیشنهادها و نظام مشارکت

نهادینه سازی و گسترش دیدگاه علمی در بانک از طریق توسعه و تعمیق فعالیت علمی و پژوهشی

حفظ و ارتقاء جایگاه رقابتی بانک

مدیریت بهینه ترکیب سپرده های مشتریان،بهینه سازی پرتفوی مصارف و تعدیل مطالبات معوق

بهبود نرخ های سرانه جذب منابع بر اساس کارکنان و شعب

افزایش سود آوری و سایر درآمدها

گسترش سطح ارائه خدمات ارزی و ضمانتنامه

بهینه سازی شبکه واحد های بانک

استراتژی ها

توسعه تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات

مدیریت روابط مشتریان

بهبود کیفیت خدمات

توسعه منابع انسانی

بهبود شاخص های عملکرد

زیر ساخت های سخت افزاری و ارتباطی

بانک ملت با آگاهی از ضرورت توسعه و گسترش زیر ساخت های ارتباطی و اطلاعاتی به عنوان پایه اصلی در ارائه خدمات نوین بانکی نسبت به طراحی و اجرای برنامه جامع و مدونی با چشم اندازی ۱۰ ساله اقدام نموده است.

شبکه: بانک دارای یک شبکه گسترده کاملا اختصاصی جهت انتقال دیتا،صدا و تصویر میباشد.در حال حاضر سرویس هایی از قبیل سامانه بانکداری متمرکز (core banking) ،خدمات پرداخت الکترونیکی و اینترنتی،خودپردازها،POSها و خدمات اینترانتی(FTP،WEBوEmail)و ویدئو کنفرانس و … از این شبکه گسترده بانک بهره می‌جویند.

زیر ساخت های نرم افزاری

با عنایت به گستردگی و پراکندگی شعب بانک ملت در سراسر کشور و همچنین تنوع نیازها و درخواست های متقاضیان،ضرورت تدوین برنامه ای جامع که در بر گیرنده نیازهای نرم افزاری بانک با تکیه بر توسعه آتی باشد،بیش از پیش احساس می گردید از این رو بانک ملت در چشم اندازی ۱۰ ساله اقدام به تدوین نقشه راه در جهت توسعه نرم افزارهای مورد نیاز نموده که ما حصل آن پیاده سازی اجرای طرح عظیم بانکداری متمرکز در قالب یک هسته مرکزی (core banking) می باشد،ویژگی اصلی این سامانه بکار گیری آخرین استانداردها و تکنولوژی روز و استفاده از تجارب متخصصان تراز اول کشور در طراحی و تولید آن است. این مهم باعث گردیده اعمال هر گونه تغییر و سفارشی نمودن(customization) محصولات موجود بنا به تقاضای مشتریان ارزنده فراهم گردد.

زیر ساخت مدیریت دانش

ایجاد زیرساخت آموزش الکترونیک بانک در قالب سامانه های یکپارچه تولید، ارائه و ارزیابی دانش الکترونیک کارکنان به منظور ایجاد تحول ، سرعت و کیفیت آموزشی کارکنان و مشتریان و کاهش هزینه ها.

بانک ملت در حال حاضر، در نظام بانکی بالاترین سرانه آموزش کارکنان را به خود اختصاص داده بطوریکه در سال‌جاری سرانه این آموزش به ۱۲۰ ساعت رسیده است.

این آموزش‌ها در زمینه‌های تخصصی و حرفه‌ای صورت می‌گیرد.

ایجاد خدمات اینترانتی متمرکز و بسترهای الکترونیک انتقال پیام ، مکاتبات الکترونیک و اطلاعات مالی.

ایجاد بسترهای تولید و توزیع انتشار محتوای الکترونیک به منظور تسهیل فرآیند گردش اطلاعات در سازمان با استفاده از ابزارهای تولید و نگهداری محتوای پیشرفته (cms) .

رتبه سایت بانک ملت از نگاه سایت جهانی الکسا

بانک ملت
بانک ملت
Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9-%d9%85%d9%84%d8%aa/
Twitter
Pinterest
Instagram