اسنپ
اسنپ

اسنپ

اسنپ را همیشه در جیبتان داشته باشید.

در هر ساعت از شبانه‌روز و در هر جا که باشید نزدیک‌ترین اسنپ در خدمت شما خواهد بود.

با اسنپ حمل‌ونقل درون‌شهری شما ساز و کار تازه‌ای می‌گیرد. بدون در نظر گرفتن اینکه در خانه یا خیابان قرار دارید، خدمات ما به صورت ۲۴‌ساعته در دسترس شما خواهد بود. کافی است مبدا و مقصد خود را مشخص کنید و پس از انتخاب سرویس مورد نظر و مشاهده هزینه، ما به عنوان رابط بین شما و هم‌راهان شهرهای تهران، کرج، اصفهان، شیراز، مشهد، قم، تبریز و اهواز تلاش می‌کنیم تجربه مطلوبی از خدمات اسنپ داشته باشید.
دانلود نرم‌افزار اندروید اسنپ اکنون برای سیستم عامل اندروید از طریق کافه‌بازار امکان‌پذیر است. کاربران سیستم‌عامل iOS نیز می‌توانند طبق راهنمای صفحه آموزش نحوه نصب در iOS در وب‌سایت این سامانه عمل کنند. در این صفحه با انتخاب گزینه «دانلود نسخه iOS» می‌توانید اپلیکیشن را روی تلفن همراه هوشمند خود نصب کنید.
همچنین دیگر سیستم‌عامل‌های موبایل نظیر ویندوز‌فون، بلک‌بری و حتی کاربرانی که تلفن‌ همراه هوشمند ندارند، با مراجعه به وب‌اپلیکیشن اسنپ به آدرس app.snapp.ir می‌توانند به تمام خدمات آن دسترسی داشته باشند.

 

امنیت دراولویت است

امنیت کاربران اولویت اصلی اسنپ است. به همین منظور تلاش می‌کنیم قابلیت‌هایی در جهت امینت و آسایش بیشتر سفرهای خود به وجود آوریم. قابلیت‌هایی مانند:

احراز هویت هم‌راهان (رانندگان)، طی سه مرحله مجزا

ثبت اطلاعات هم‌راه، عکس و گواهی عدم‌سوپیشینه او در سیستم

بررسی خودور هم‌راه هنگام ثبت‌ نام و تطبیق آن با اصل مدارک

نمایش اطلاعات خودرو و عکس هم‌راه، هنگام درخواست خودرو

امکان به اشتراک گذاشتن اطلاعات و نقشه مسیر با آشنایان

پنهان‌سازی شماره تلفن کاربر، هنگام تماس با همراه

 

 

قوانین اسنپ که جالب است بدانید …

اسنپ آژانس نیست

رانندگان اسنپ در استخدام این شرکت نیستند بلکه تنها واسطه‌ای برای وصل کردن شما به رانندگان شخصی است. بنابراین وقتی درخواست سفر می‌کنید، رانندگان مخیل به قبول یا رد آن هستند و نمی‌تواند آنها را مجبور به قبول درخواست شما کند.

برای ثبت نام باید 18 ساله باشید

طبق قوانین اسنپ افراد برای ثبت نام و استفاده از خدمات آن باید 18 ساله باشند و به سن قانونی رسیده باشند بنابراین در صورتی که اسنپ متوجه این موضوع شود می‌تواند حساب شما را مسدود کند.
مسئولیت کارهای راننده به عهده اسنپ نیست و هیچ مسئولیتی در قبال کارها و رفتار راننده که خلاف قوانین کشور باشد را بر عهده نمی‌گیرد و در صورت رخ دادن چنین موردی شما باید از شخص خاطی شکایت کنید نه اسنپ!

هر فرد فقط اجازه استفاده از یک حساب را دارد

هر فرد اجازه دارد فقط یک حساب در اسنپ بسازد. یعنی شما مجاز نیستید با چند شماره مختلف حساب داشته باشید و از خدمات آن استفاده کنید.

دیگران حق استفاده از حساب شما را ندارند

اسنپ به شما اجازه نمی‌دهد حساب خود را برای استفاده در اختیار اشخاص دیگر قرار دهید یا آن را به دیگران واگذار کنید.

استعمال دخانیات ممنوع

استعمال دخانیات حین استفاده از خدمات اسنپ ممنوع است در نتیجه شما با ثبت نام در اسنپ می‌پذیرد هنگام سفر سیگار، پیپ و… نکشید.

حداکثر 4 مسافر

طبق قوانین راهنمایی و رانندگی کشور هر خودرو حق حمل حداکثر 4 مسافر را دارد بنابراین سوار شدن بیش از این تعداد خلاف قانون است و اسنپ نیز به شما اجازه این کار را نمی‌دهد.

ارسال کالا مجاز نیست

در قوانین اسنپ آمده است انتقال بار و کالا بدون حضور مسافر (مالک کالا) ممنوع است و کاربر حق ارسال کالا را نخواهد داشت. پس اگر کالای شما گم یا دزدیده شود اسنپ مسئولیت آن را نمی‌پذیرد.

سوار کردن سگ ممنوع است

شما مجاز نیستند هنگام استفاده از اسنپ سگ، یا سایر حیواناتی را به همراه داشته باشید که همراه داشتن آنها در خودرو طبق قوانین ایران ممنوع است.

همراه داشتن مواد خطرناک ممنوع است

مسافران مجاز نیستند هنگام سفر کالاهای ممنوعه و خطرناکی مثل مواد مخدر، مشروبات الکلی، مواد آتش‌زا، مواد سمی، مواد رادیو اکتیو، مواد منفجره، سلاح و… را به همراه داشته باشند.

کدهای تخفیف غیرقابل فروشند

کدهای تخفیفی که اسنپ در اختیار شما می‌گذارد غیرقابل فروشند. همچنین طبق قوانین شما مجاز به دادن این کدها به افراد دیگر نیستید.

هزینه پرداخت شده پس داده نمی‎شود

مبلغی که کاربران به عنوان هزینه سفر به اسنپ پرداخت می‌کنند یا حساب خود را شارژ می‌کنند قابل استرداد نیست و نمی‌توانند آن را از اسنپ پس بگیرند. همچنین پس از درخواست سفر حق اعتراض نسبت به هزینه آن را نخواهید داشت.

اطلاعات شما ذخیره و استفاده می‎شود

اسنپ خود را مجاز می‌داند اطلاعات شخصی، اطلاعات مکانی، اطلاعات سفر و اطلاعات دستگاه شما را ذخیره کند و مورد استفاده قرار دهد ولی هیچ کاربر مجاز نیست اطلاعات سایر مسافران و رانندگان را ذخیره و از آنها استفاده کند. ضمنا وظیفه محافظت از اطلاعات حساب شما برعهده خود شماست.

رتبه و امتیازات اسنپ

اسنپ از دو طریق رتبه بندی راننده و مسافر را معین میکند.
سیستم امتیاز بندی از 1 تا 5 ستاره تنظیم شده است، که بالاترین امتیاز آن 5 ستاره است.

در پایان سفر راننده باید به مسافر امتیاز بدهد. راننده امکان اضافه نمودن توضیحات را ندارد.
مسافر میتواند بلافاصله یا حداکثر 24 ساعت پس از پایان سفر به راننده امتیاز بدهد و یا اینکه تصمیم بگیر اصلا امتیازی ثبت نکند. مسافر همچنینی میتواند توضحاتی را نیر به امتیاز ارائه شده به راننده ثبت کند.

فعلا کاربرد امتیاز مسافران مشخص نیست، شاید در آینده نسبت به اولویت قرار دادن مسافران دارای امتیاز بالاتر جهت دریافت سرویس در ساعات اوج ترافیک اقدام شود و یا رانندگان بتوانند امتیاز مسافر را مشاهده کندد تا بر اساس نسبت به قبول یا صرف نظر کردن از سرویس را تصمیم گیری کنند. تعداد ستاره کم مسافر به این معنی است که برخی رانندگان مشکلاتی را با این مسافر تجربه کرده اند.

همچنین هنوز هم مشاهده امتیازات راننده نیز برای مسافرین امکان پذیر نیست، شاید در آینده مسافر بتواند پس از قبول درخواست خود توسط راننده نسبت به لغو یا ادامه سرویس تصمیم گیری کند. همچنین شاید تسهیلاتی برای در اولویت قرار دادن رانندگانی با امتیاز بالاتر در اراسل درخواست در نظر گرفته شود.

در ابتدای ثبت نام هم راننده و هم مسافر دارای 5 ستاره کامل هستند.

امتیاز کلی براساس میانگین تمامی سفرهای دارای امتیاز محاسبه میشود. معمولا هم امتیاز ها را بصورت آنی بروزرسانی نمیکند. که اینقضیه از بروز اقدامات تلافی جویانه جلوگیری میکند.

مسافر میتواند بصورت نامعقولی به راننده امتیاز پایین بدهد ( بعنوان مثال نوع خودرو، رعایت کردن قوانین!) . همچنینی راننده نیز میتواند بصورت غیرمنطقی اقدام به دادن امتیاز پایین ب مسافر کند(بعنوان مثال صحبت نکرد، تو صندلی پشت ننشست.) این برنامه هیچ امتیازی را حذف و یا تغییر نمیدهد.

اگر امتیاز راننده کمتر از میانگین امتیازات کل راننده های شهر شود، میتواند راننده را غیر فعال و جهت توجیه و یا آموزش فراخوان نماید.
اسنپ مسافر را به علت امتیاز پایین غیرفعال نمیکند و مسافر هرزمان که بخواهد میتواند حساب کاربری جدیدی ایجاد کند.

زمانی که این برنامه شروع به کارکرد سیستم تازگی داشت و تعداد بیشتری از مردم اقدام به ثبت امتیاز میکردند. اما الان برخی از همان افراد زحمت دادن امتیاز را به خود نمیدهند.

2. میزان لغو درخواست
اسنپ میخواهد که مسافر تجربه خوبی از سیستم داشته باشد. برای همین برای جلوگیری از لغو بیش از حد درخواست ها توسط رانندگان، درصد لغو درخواست توسط رانندگان را محاسبه و در سیستم ذخیره میکند، هرچند این عدد در اپلیکیشن رانندگان نمایش داده نمیشود، اما اگر میزان درصد لغو درخواست ها بیشتر از حد مجاز که مشخص نیست بشود راننده بصورا خودکار غیرفعال میشود.
البته تعداد سفرهای که توسط مسافر لغو میشود در محاسبه فوق دخالتی ندارد.

3. میزان پذیرش درخواست
همچنین میزان پذیرش درخواست توسط رانندگان را محاسبه و ثبت مینماید.
مسلما قبول نکردن درخواست باعث ثبت امتیاز منفی از سمت اسنپ نمیشود.

توجه داشته باشید که امتیاز شما تنها عاملی نیست که می تواند منجر به غیر فعال شدن حساب شما بشود، دلایل دیگری مانند نقض قوانین حاکم بر رابطه شما با اسنپ نیز منجر به غیرفعال شدن حساب میشود.

اسنپ

 

Facebook
Google+
https://tanakora-mahabad.com/%d8%a7%d8%b3%d9%86%d9%be/
Twitter
Pinterest
Instagram